Хромотерапія – це метод лікування в психотерапії, в основі якого лежить вплив кольору на людську психіку. Провівши безліч досліджень, вчені довели, що різні кольори володіють специфічними властивостями та позитивно впливають на нервову систему, внутрішні органи та психіку. Хромотерапія успішно бореться з депресією, підвищеною тривожністю, покращує загальне самопочуття та настрій.

Хромотерапія передбачає вплив не лише кольором, а й ступенем яскравості. Різні кольори по-різному діють на нервову систему, активізуючи чи гальмуючи її.

Кольори та їх характеристика

Червоний колір стимулює роботу головного мозку, підвищує працездатність. Показаний для людей, які скаржаться на гіпотонію (знижений тиск), астенічну втому, втрату сил і навіть анемію.

Синій – колір спокою, впевненості та розслабленості. Його застосовують, щоб впорядкувати думки та розкласти все по поличках. Синій колір створює позитивний настрій, сприятливо впливає на комунікативні навички, а також знижує дитячу гіперактивність.

Жовтий – підвищує настрій, покращує пам’ять, стимулює процеси мислення, сприяє концентрації уваги, посилює рішучість, а також допомагає боротися із комплексами. Асоціюється із сонцем, а це, як відомо, — потужний природний антидепресант.

Зелений – колір гармонії, розвитку та спокою. Зелений колір дає можливість людині розвинути в собі стресотолерантність, розібратися з почуттями та думками. Цей колір також дарує почуття внутрішнього задоволення  та гармонії, усуває тривогу.

Однак у хромотерапії також використовуються інші кольори:

Оранжевий – колір креативу та нестандартного підходу до вирішення різних задач.

Блакитний – колір легкості, знижує напругу і дарує спокій.

Фіолетовий – колір, творчості та нових ідей.

В хромотерапії використовується видимий спектр кольорів, щоб змінити настрій людини, її фізичне та психічне здоров’я. Кожен колір має свою частоту та вібрацію, які впливають на енергетичне поле людини, чим пояснюється поліпшення психоемоційного стану. Вся палітра кольорів ділиться на дві групи, які надають стимулюючу або пригнічуючу (інгібуючу) дію. Всі теплі кольори (червоний, жовтий, оранжевий) – це кольори-стимулятори, а будь-які холодні кольори (синій, блакитний, фіолетовий) – коліри-інгібітори.

Для правильного лікування слід оцінити психічний стан людини та підібрати відповідні кольори для отримання позитивного результату. Психотерапевти часто доповнюють основне лікування хромотерапією, адже це простий, доступний спосіб поліпшити власне самопочуття та впоратися з психічними розладами.